Czytane cykle i serie książek

Alfabetyczny spis cykli i serii, z których książki zostały zrecenzowane.

A

Artefkaty – seria książek fantastycznych różnych autorów od wydawnictwa Mag, której części są publikowane od 2015 roku.

Amos Decker – cykl książek o przygodach tytułowego mężczyzny obdarzonego pamięcią fotograficzną, który jest agentem FBI i wraz ze swoją partnerką rozwiązuje trudne zagadki kryminalne.

B

Born in Blood Mafia Chronicles – cykl romansów erotycznych napisanych przez Corę Reilly. Jego bohaterami są kobiety i mężczyźni pochodzący z rodzin mafijnych, a konkretnie z nowojorskiej Cosa Nostry, z mafii z Chicago oraz z Las Vegas.

D

Droga Szamana – cykl książek fantastycznych rosyjskiego pisarza Wasilija Machanienko. Opowiada on o przygodach Szamana Machana w świecie wirtualnej gry MMO RPG – Barliony.

H

Hyperion – cykl książek Dana Simmonsa klasyfikowany jako fantastyka naukowa, wydany po raz drugi w ramach serii Artefakty.

J

Jeremy Thomas Pardoe i Jamila Patel – cykl książek o dwójce detektywów stworzonych przez Grahama Mastertona, którzy prowadzą śledztwa z wątkiem paranormalnym.

Joe Ledger – cykl książek, których autorem jest Jonathan Maberry, a opowiada on o przygodach Joe’go – dawnego wojskowego.

K

Komisarz Eryk Deryło – cykl kryminałów autorstwa Maxa Czornyja, których bohaterem jest komisarz policji z Lublina.

Księga Wszystkich Dusz – książki Debory Harkness opowiadające o czarownicach, wampirach i demonach. Głowna akcja obraca się wokół tajemniczego i bardzo starego manuskryptu oraz dwójki bohaterów – Diany Bishop (czarownicy) oraz Matthew Clairmont’a (wampira).

O

Once Upon a Con – (czyli ‘Pewnego razu na konwencie’) cykl romansów dla nastolatek opowiadając o nastolatkach, który łączy miłość do fikcyjnych bohaterów autorstwa Ashley Poston.

S

Szamanka od umarlaków – cykl książek autorstwa Martyny Raduchowskiej o przygodach nastoletniej Idy, która jest tytułową szamanką.

Szamańska seria – cykl książek o przygodach Witkacego, będącego przyjacielem Dory Wilk i szamanem. Autorem jest Aneta Jadowska.

U

Uczeń nekromanty – cykl książek, których autorką jest E. Raj, opowiadających o młodym nekromancie Norgalu.

V

VIP – cykl romansów erotycznych, którego bohaterowie są związani z bardzo znanym (w tamtym całym świecie) zespołem rockowym Kill John.