Konteksty

⏳ 1 min 44 s

Gdzie tanio kupować książki?

Książkoholicy uwielbiają nie tylko czytać książki, ale także je zbierać. Wtedy pojawia się pytanie, gdzie można kupić książki w niższych cenach? Pytanie oczywiste, ale odpowiedź na nie nie jest już taka prosta.

Antykwariat

Dobrym miejscem, w którym warto rozpocząć poszukiwania są miejscowe antykwariaty oferujące książki. Coraz częściej są to miejsca, w których odnajdziemy sporo aktualnych powieści z tego czy innego gatunku, czasem trafią się cudne perełki. Na takie poszukiwania trzeba jednak poświęcić sporo czasu i energii, a także wybrać się na wycieczkę. 

Tanie księgarnie

W internecie nie brakuje tanich księgarni, które oferują książki tańsze o kilkanaście lub kilkadziesiąt procent. Wśród nich jedne z bardziej znanych to Tania Książka, Czytam.pl, Składnica Księgarska czy Bonito. Wśród mniej znanych i czasem mniejszych sklepów internetowych znajdują się: MadBooks, Emulus, Poczytaj.pl, Booksale, nieprzeczytane.pl, Dada, aksiazka.pl, oczytani.pl. Oprócz nich trafiłam także na antykwariaty: SkupSzop i Antykwariat Warszawski, przy czym w tym pierwszym znajdziemy także nowe książki. Co ważne, wiele z tych sklepów w swojej ofercie ma także inne rzeczy, jak gry, zabawki, filmy czy seriale, muzykę.

Duże sklepy

Innym miejscem na poszukiwanie tanich książek są serwisy takie jak Allegro czy Olx. Po rozszerzeniu funkcjonalności serwisu, ciekawe oferty można znaleźć także na facebooku.

Jeżeli ktoś ma czas i chęć może polować na promocje w dużych hipermarketach jak np. Achuan czy Carrefour, gdzie przecenione egzemplarze wystawiane są w wielkich koszach. Nic tylko iść i grzebać. 

Łowcy rabatów

Warto także polować na akcje promocyjne. Sieci takie jak np. Empik czy Świat Książki co jakiś czas mają świetne, tymczasowe oferty np. 3 w cenie dwóch, czy kilka książek za określoną kwotę. Pojawiają się również rabaty na konkretne gatunki czy autorów, więc jest w czym wybierać. Trzeba tylko cierpliwie poczekać.

Udanych łowów!

Źródło grafiki: freepik