Zestawienia książek

⏳ 3 min 53 s

Książki erotyczno-romantyczne

Bardzo dużo książek erotyczno-romantycznych może umknąć obok osławionego “Greya” czy romansów z gangsterami w tle. A historii pikantnych, z mniej lub bardziej szczęśliwym wątkiem miłosnym nie brakuje. 

Lista książek erotyczno – romantycznych:

 • Sea Breeze – Abbi Glines
 • The Field Party – Abbi Glines
 • Rosemary Beach – Abbi Glines
 • Bracia Warner – Jay Crownover
 • Piekielny układ – A.S. Sivar
 • VIP – Kristen Callihan
 • To tylko przyjaciel – Abby Jimenez
 • Bishop Brothers – Kennedy Fox
 • The Rush – Vi Keeland, Penelope Ward
 • Sprośne listy – Vi Keeland, Penelope Ward
 • Seks, nie miłość – Vi Keeland
 • Mieszkając z wrogiem – Penelope Ward
 • Stage Dive – Kylie Scott
 • Biały dom – Katy Evans
 • The Forge Trilogy – Meghan March

Abbi Glines, amerykańska pisarka, ma w swoim dorobku kilkadziesiąt książek określanych jako romanse erotyczne i wciąż powstają nowe. Najczęściej są pobierane w cykle, których bohaterów łączą różne więzi – czy to sąsiedzkie, rodzinne czy koleżeńskie.

Książki erotyczno romantyczne - lista 1

Takie cykle to m.in. “Sea Breeze” liczący dziewięć tomów, który rozgrywa się w tytułowym miejscu. Głównymi bohaterami są zwykle playboye – przystojni, bogaci od rockmana Jaxa przez przystojnych bogaczy aż po znanego footbolistę Rocka. Obok nich – skromne, spokojne i niezwykle grzeczne, nieraz z ciężką przeszłością prym wiodą piękne kobiety. Zazwyczaj takie, którym przydałby się rycerz na białym koniu.

Podobnie przedstawia się cykl “Rosemary Beach”, także rozgrywający się w tytułowej lokalizacji, ale liczący już trzynaście tomów. Natomiast “The Field Party” trochę odbiega od wcześniejszych serii, niemniej wciąż serwuje ogniste romanse pomiędzy tymi bardziej i mniej popularnymi. 

Cykl “Bracia Warner” Jay Crownover ma obecnie trzy tomy i rozgrywa się Dziki Zachodzie pokazując losy tytułowych i bogatych braci. Cyrus oraz Leo to bohaterowie “Dzikiego pragnienia”, Sutton i Emry “Bezpiecznej przystani”, a Lane i Brynn “Poza kontrolą”.

Piekielny układ” A.S. Sivar to prosty romans pomiędzy Nicole a Bruna, która chcąc chronić młodsza siostrę zatrudnia się u bad boya. W trakcie znajomości rodzi się między nimi chemia, która zaprowadzi ich prosto w objęcia ognistego romansu.

Książki erotyczno romantyczne - lista 2

Trzytomowy cykl “VIP” Kristen Callihan rozgrywa się w otoczeniu rocka. Główni bohaterowie tych książek to rozpalający, bogaci rockmani oraz ich niemniej bogaty manager. “Niegrzeczny idol” ukazuje miłość, która narodziła się między Killanem a dziewczyną z sąsiedztwa, skromną Libby. “Niegrzeczny manager” przedstawia burzliwą relację Gabriela i Sophie, a “Niegrzeczny rockman” Johna i Stelli.

“To tylko przyjaciel” Abby Jimenez pokazuje historię Kristen Peterson, która ma chłopaka Tylera, ale ich relacja jest niełatwa. Mniej więcej wtedy na plan wkracza Josh Copeland, którego spotyka na ślubie swojej przyjaciółki. Między tą dwójką rodzi się chemia, ale Krsiten nie może dać Joshowi wielkiej rodziny o której marzy. 

“Bishop Brothers” Kennedy Fox to kolejny cykl, tym razem dwutomowy, opowiadający o podbojach miłosnych braci. W oryginale liczy cztery tomy, na język polski przełożono jeden, a drugi wyjdzie wkrótce. “Ten którego pragnę” to historia Evana, lekarza i chcące uciec od swojej przeszłości Emily. Natomiast “Ten, którego szukam” ma mieć premierę w lipcu 2021. 

Duet Vi Keeland oraz Penelope Ward opowiada m.in. za dwa cykle erotycznych romansów. “The Rush” ma dwa tomy i opowiada o bogatym Rushu i kobiecie imieniem Gia, którzy przeżyją ognisty romans w Hampton, a później zawalczą o miłość. Natomiast “Sprośne listy” to jednotomówka przedstawiająca Griffina oraz Luki, którzy są korespondencyjnymi przyjaciółmi. 

Książki erotyczno romantyczne - lista 3

“Seks, nie miłość” Vi Keeland to wciągający opis rodzącego się romansu pomiędzy Nat a Hunterem, których połączyło wesele wspólnych znajomych. Po upojnej nocy ich drogi rozchodzą się na dziewięć miesięcy kiedy to znów się spotykają, jednak tym razem mężczyzna nie pozwoli aby kobieta ponownie mu zwiała.

“Mieszkając z wrogiem” Penelope Ward to powieść (jednotomowa), w której po latach Amelia spotyka Justina – swojego przyjaciela z dzieciństwa. Jej babcia zapisała ich oboju swój spadek, który ma szansę na nowo połączyć zwaśnione bratnie dusze. 

Cykl “Stage Dive” Kylie Scott pokazuje losy czterech członków tytułowego zespołu, którzy na kartach powieści znajdą kobiety swojego życia. 

“Biały dom” Katy Evans to dwutomowa historia ukazująca losy kandydata na prezydenta oraz przyjaźniący się z nim kobiety. W cieniu wielkiej polityki, wcale nie mniejszych pieniędzy będzie rodzić się ognisty romans i miłość.