Zestawienia książek

⏳ 3 min 5 s

Książki na halloween – co czytać w Noc Duchów?

Lista książek na halloween dla dorosłych. Halloween to amerykańskie święto, które zyskuje coraz większą popularność i można go celebrować na wiele sposobów lub nie celebrować w cale. Dla tych, co chcą go spędzić w zaciszu domowym polecamy książki, które wpisują się w klimat upiorów, ale nie koniecznie kolorowych dyń.

W zestawieniu królują historie grozy z mocnym elementem paranormalnym, ale znalazły się w nim także książki o różnych stworach i upiorach.

Lista książek na halloween:

  • Miasteczko Salem – Stephen King
  • Panowie Salem – Zombie Rob
  • Cykl z Sissy Sawyer – Graham Masterton
  • Dom śmierci – Dean Koontz
  • Upiorna opowieść – Petera Strauba
  • Omen – David Seltzer
  • Dziecko Rosemary – Levin Ira
  • Zew Cthulhu – Howard Phillips Lovecraft
  • Księga jesiennych demonów – Jarosław Grzędowicz
  • Opowiadania Edgara Allana Poe
Lista halloween - książki (okładki)

“Miasteczko Salem” to horror z 1975 roku, którego akcja ma miejsce w miasteczku Salem (histerycznie związanym z paleniem czarownic w XVII wieku). Dochodzi tam do licznych zgonów dorosłych i dzieci, a które będzie próbować wyjaśnić mały chłopiec z przyjaciółmi.

“Panowie Salem” to horror rozgrywający się w miasteczku Salem, w którym, za sprawą odtworzonej płyty „Panowie” przez didżejkę w radiu, budzą się demony. „Przybysze” będą polować na ludzi w ramach zemsty.

Cykl z Sissy Sawyer to trzy tomy horroru, w których jedną z głównych bohaterek jest Sissy Sawyer, 70-letnia wróżka przepowiadająca przyszłość z wykorzystaniem kart tarota. Zostanie ona wplątana w wydarzenia obracające się wokół makabrycznych zbrodni.

“Dom śmierci” to horror osadzony w 2011 roku w Pendletonie, luksusowym apartamentowcu przy ulicy Cieni 77. Cyklicznie dochodzi tam do dziwnych wydarzeń, a kolejna data wypada już wkrótce. Grupa obcych sobie ludzi, którzy wówczas się tam znajdą, będzie walczyć o przetrwanie.

“Upiorna opowieść” to horror osadzony w XX wieku w latach 70 w USA w małym miasteczku Milburn. Grupa starszych mężczyzn, którzy są przyjaciółmi tworzy tam Stowarzyszenie Chowder. W czasie spotkań opowiadają sobie różne, przerażające historie – te prawdziw i te zmyślone. Przychodzi jednak moment, w którym opowieści „ożywają” i zaczynają się dziać rzeczy nadprzyrodzone.

Lista halloween - książki (okładki)

“Omen” to horror scenarzysty filmu o tym samym tytule, którego głównym bohaterem jest amerykański ambasador w Wielkiej Brytanii – Jeremy Thorn . Akcja powieści będzie obracać się wokół Damiena – chłopca, którego mężczyzn uznał za swojego syna, gdy jego żona po wielu próbach zajścia w ciążę urodziła dziecko, które zmarło.

“Dziecko Rosemary” to horror opowiadający o kobiecie w ciąży, której mąż poświęcił ich dziecko diabłu i oddał mu swoją duszę.

“Zew Cthulhu” to zbiór opowiadań uznawanych za najlepsze i najstraszniejsze, które w ramach tzw. mitologii Cthulhu stworzył jej ojciec czyli właśnie Lovecraft.

“Księga jesiennych demonów” to pięć mrocznych opowiadań (horrorów): „Klub Absolutnej Karty Kredytowej” opowiadający o mężu i ojcu Janie Ziębie; „Opowieść terapeuty” czyli historia nietypowego psychologia; „Wiedźma i wilk” z elementami fantasy i „Czarne motyle” czy opowieść o starszej pani, która straciła ukochanego męża.

Poe pisał nie tylko poezję, ale także opowiadania zaliczane do literatury grozy. Wśród nich są tytuły takie jak „Czarny kot”, „Beczka Amontillada”, „Rękopis znaleziony w butli”, „Maska śmierci szkarłatnej” czy „Zagłada domu Usherów”.

Wypisać wszystkiego nie sposób – lista tutaj nie miałaby końca, więc wspomnę tutaj jeszcze o takich tytułach jak „Drakula” Brama Stokera, „Frankenstein” Mary Shelley czy cykl „Hannibal Lecter” Harrisa Thomasa.

Źródło grafiki: freepik.com