Zestawienia książek

⏳ 3 min 52 s

Jak nie dać się zjeść? Książki o zombie

Zestawienie książek o zombie. Popyt na zombie nie maleje, rzec można, że nawet rośnie. Wciąż powstają nowe filmy czy gry wykorzystujące ten popularny w popkulturze motyw. Wśród książek także nie brakuje powieść, w których ludzie muszą konfrontować się z zombie.

Lista ta została ułożona w losowej kolejności, zawiera pojedyncze pozycja, jak i całe serie.

Lista książek o zombie:

 • Komórka – Stephen King (2007)
 • Lament zombie – S.G. Browne (2010)
 • Pacjent zero – Jonathan Maberry (2009)
 • Amok – David Moody
 • Ciepłe ciała – Isaac Marion
 • World War Z – Max Brooks (2008)
 • Apokalipsa Z – Manel Loureiro
 • The walking dead – Robert Kirkman, Jay Bonansinga
 • Szczury Wrocławia – Robert J. Smidt
 • Las Zębów i Rąk – Carrie Ryan
 • Infekcja – Scott Sigler
 • The Rising – Brian Keene
 • Przegląd Końca Świata – Mira Grant
 • Kroniki Białego Królika – Gena Showalter

“Komórka” to powieść mistrza grozy, w której tajemniczy sygnał odbierany przez telefon zamienia ludzi w całkowicie bezrozumne istoty. Jak przystało na klasykę, „zainfekowani” rzucają się na tych, co wciąż pozostali normalni. Ci zaś starają się przeżyć w nowej rzeczywistości.

“Lament” to niestandardowa kreacja świata z zombie, gdyż są w stanie myśleć i kochać. Co więcej, mają spotkania Anonimowych Nieumarłych i chcą walczyć o swoje prawa. Głównych bohaterem jest tutaj jeden z zombie żyjący w piwnicy rodziców.

Lista na Lubimy Czytać: klik!

“Pacjent zero” to pierwszy tom przygód Joe Ledger’a, który dostaje nie łatwe zadanie powstrzymania terrorystów i zombie, narodzonych z wirusa. Na szczęście jest jeszcze trochę czasu, choć do apokalipsy już niedaleko. W kolejnych tomach motyw ten nie powraca.

“Amok” to historia w zawarta w dwóch tomach, gdzie motyw zombie został wykorzystany inaczej. Ludzie dzielą się na tych, co zabijają w amoku, ale nie stracili zdolności myślenia i odczuwania tzw. Wściekłych i Ocalałych, czyli „normalnych” obywateli. Nieliczni, którzy przetrwali, chronią się w obozach, ale konfrontacja jest nieunikniona.

“Ciepłe ciała” to cykl książek (z czego dwa tomy są dostępne w języku polskim) z wątkiem romantycznym między żywą kobietą a zombie.

“World War Z” to opowieść o epidemii nieznanego wirusa, który opanował ludzkość. Sprawia on, że po śmierci ludzie powstają by żywić się ocalałymi. Nieliczni przetrwali, część z nich podejmuje walkę i to właśnie ich relacje składają się na tę powieść.

“Apokalipsa Z” to trylogia opisująca narodziny zombie z wirusa na terenach Degastanu, który potem rozszerza się na cały świat. Ludzie próbują przetrwać w małych enklawach, walczą z zombie, ale i ze sobą wzajemnie także.

“Żywe trupy” , a innymi słowy cykl “Gubernator” to sześciotomowy cykl opowiadający historię postaci znanych z serialu o tym samym tytule.

“Szczury Wrocławia” Trzytomowa historia zombie zaczynająca się w 1963 roku od epidemii czarnej ospy we Wrocławiu, której nie udało się powstrzymać. Przetrwała tylko garstka ludzi, która próbuje przetrwać w opanowanym przez martwych mieście.

“Las Zębów i Rąk” to seria mająca trzy główne tomy (przetłumaczone na polski) plus dwa dodatkowe. Znajdziemy w niej historię opowiadaną przez nastolatnki Mary (tom 1), Gabrielle (tom 2) i Annah (tom 3). Dziewczyny żyją w świecie, po którym krążą wiecznie głodni umarli. Natomiast ludzie, by przetrwać, chronią się przed nimi w różnych skupiskach, gdzie bezpieczeństwo jest sprawą nadrzędną. Historia o walce o przetrwanie, propagandzie i zwykłym życiu.

“Infekcja” to dwutomowa opowieść o infekcji pasożytniczej, która przeistacza ludzi w zombie. Zarażeni nie umierają, ale przestają panować nad sobą i mordują wszystkich wokół. Władze podejmują  próby jej powstrzymania na wiele różnych sposobów, włącznie z powołaniem specjalnych jednostek.

“The Rising” Opowieść o garstce ludzi próbujących przetrwać w świcie całkiem opanowanym przez zombie opisana w dwóch tomach.

“Przegląd Końca Świata” Cztery tomy, w których różni bohaterowie starają się przetrwać i znaleźć sposób na zatrzymanie zombie. Wiecznie głodni narodzili się z wirusa stworzonego przez człowieka, a nieliczni śmiałkowie chcą dociec kto za tym stoi.

“Kroniki Białego Królika” to opowieść, gdzie główna bohaterka tego czterotomowego cyklu to Alicja, która przez zombie straciła rodzinę i przyjaciół. W ramach zemsty wyrusza by walczyć z potworami, a w każdym tomie idzie jej to coraz lepiej, gdyż odkrywa u siebie interesujące zdolności.

Źródło obrazka: freepik

Zobacz także: Lista książek postapokaliptycznych