Zestawienia książek

⏳ 8 min 48 s

Książki podobne do 365 dni

Zapraszam na zestawienie książek podobnych do “365 dni” Blanki Lipińskiej. Będą to mniej lub bardziej znane romanse erotyczne z mafią w tle, które otrą się o mocne męskie charaktery i nieposkromione rządze.

Lista książek podobnych do 365 dni:

 • Seria Mafijna – K.N. Haner
 • Mafijna miłość – K.N. Haner
 • Zakręty losu – Agnieszka Lingas-Łoniewska
 • Kryształowe serca – Augusta Docher
 • Niepokorna – Madeline Sheehan
 • Rodzina Donovanów – Sierra Cartwright
 • Gangsterzy – Anna Wolf
 • Born in Blood Mafia Chronicles – Cora Reilly
 • Camorra Chronicles – Cora Reilly
 • Ruthless People – J. J. McAvoy
 • Mancuso Family – Katarzyna Małecka
 • Dziedzic podziemia – Monika Nerc
 • Dziedzictwo MS – Monika Skabara
 • Grzechy mafii – Magdalena Winnicka
 • Mroczna strona miłości – Inga Juszczak
 • Wodząc na pokuszenie – Gabriela L. Orione
 • Dangerous – Angelika Łabuda
Książki podobne do 365 dni Blanki Lipińskiej - lista 1

“Seria Mafijna autorstwa K.N. Haner składa się obecnie z dwóch tomów “Zakazany układ” oraz “Piekielna miłość”. Znajdziemy w nich historię Nicole, młodej kobiety będącej workiem treningowym dla mężczyzny, z którym mieszka oraz mafiosa Marcusa. Przypadkiem nasza bohaterka staje się świadkiem gangsterskiej egzekucji i przez to trafia do domu Accardo. Tych dwoje połączy fascynacja i uczucia, które w obliczu mafijnych porachunków będą dla nich zarówno zbawieniem, jak i prosta droga do zagłady. Ich relacja z żadnej strony nie będzie prosta ani spokojna.

Lista na Lubimy Czytać: klik!

W cyklu “Mafijna miłość” K.N. Haner znów zabiera nas do mrocznego świata mafii w trzech tomach: “Sny Morfeusza”, “Koszmar Morfeusza” i “Przebudzenie Morfeusza”. Cassandra Givens ma pecha do mężczyzn i tym razem nie jest inaczej, bo trafia na jej szefa. Adam McKey jest inteligent, przystojny i bogaty, ale także zaplątany w gangsterskie porachunki. Ta dwójka jednak nie będzie mogła ignorować rodzącej się między nimi fascynacji i uczucia, co mocno skomplikuje ich życie. Potajemne schadzki w cale nie uczynią go prostszym, a pojawienie się Tommmm’ego będzie jednak światełkiem dla Cassandry. Jednakże nawet gdy ich drogi się rozejdą wciąż nie będą mogli o sobie zapomnieć.

“Zakręty losu” to cykl autorstwa polskiej pisarki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, na który składają się: “Zakręty Losu”, “Braterstwo krwi”, “Historia Lukasa” i “Nowe pokolenie”. W tych tomach poznajemy dwie przyrodnie siostry Kasię i Gosię oraz dwóch braci Krzysztofa i Łukasza, których połączą skomplikowane miłosno-erotyczne relacji, z narkotykami i rosyjską mafią gdzieś w tle. Poznamy losy tej czwórki, gdy byli młodzi, trzynaście lat później, gdy Kasia i Krzysztof stają naprzeciwko siebie na sali sądowej oraz parę lat później, gdy wydaje się, ze ich życie w końcu się ułożyło, wyrównało i uspokoiło. Między tymi ludźmi nic nie będzie proste, przyjemne i bezproblemowe – mafia bowiem nie zapomina.

“Kryształowe serca” od Augusty Docher to jednotomowa opowieść o młodej studentce będącej fotomodelką. Po odrzuceniu oferty pracy z Ukrainy zostaje uprowadzona i zabrana na Lazurowe Wybrzeże. Tam będzie się nią opiekować, a zarazem ją więzić kazachski miliarder, a przy okazji jednooki gangster. Tę dwójkę połączą silne uczucia, a odkrycia jakich dokona Fabiana mocno wpłyną na nią i jej życie.

“Niepokorna” to cykl Madeline Sheehan mający cztery tomy i opowiadający historię wprost z gangów motocyklowych. “Niepokorna”, “Niepiękna”, “Nieosiągalna” oraz “Niekochana” ukazują nam losy czterech par, które połączy niebezpieczna, intensywna i uzależniająca miłość. Motocykliści, szosa uciekające spod kół, testosteron i ryzykowne życie w połączeniu z wielkimi uczuciami będą stanowić uderzającą i uzależniającą mieszankę, ale czy bohaterowie odnajdą swój heppy end?

Książki podobne do 365 dni Blanki Lipińskiej - lista 2

Trylogia “Rodzina Donovanów”, którego autorką jest Sierra Cartwright to trzy różne historie o męskich członkach rodu Donovan. W “Więzach” poznajemy Lara Bertrand oraz Conora, który postanowi udzielić kobiecie pomocy i wówczas połączy och mocno niestandardowa relacja. W “Piętnie” mamy opowieść i miłości, jaka będzie wzrastać pomiędzy Sofią McBride, a Cadem, właścicielem wielkiego rancza. Natomiast w “Bossie” Nathan zostaje szefem Kelsey Lane, ale jak to bywa – ich połączy niedające się ignorować pożądanie.

Na “Gangsterów” polskiej pisarki Anny Wolf składają się cztery tomy: “Serce gangstera”, “Zemsta gangstera”, “Ryzyko gangstera” oraz “Pokusa gangstera”. W każdym z nich poznajemy historię innej pary, której losy są związane z mafijnym światem. W pierwszym tomie Chloe McCoy zostaje oddana przez brata pod zastaw dla Aleksieja Tarasowa. W drugim Jordan Phoenix pragnie zemsty na Antonie Tarasow, będącym bratem bliźniakiem Aleksa. W trzecim Siergiej Szewczenko, szef mafii ratuję Avę, a w ostatnim Kuzynka Avy – Melissa Martinez dostanie ochronę w osobie Ian McInnes, prawej ręki szefa mafii. Każdą z tych par połączy burzliwe, intensywne uczucie, którego nie będą mogli zignorować i które na zawsze zmieni ich życie.

Cykl “Born in Blood Mafia Chronicles”, którego autorem jest Cora Reilly to sześć tomów wydanych już w języku polskim oraz parę, które jeszcze nie doczekały się tłumaczenia. Ich akcja ma miejsce w USA w kręgach rodzinnych chicagowskiej mafii. W Złączonych honorem dwoje potomków mafijnych rodów Aria i Luca, stają na ślubnym kobiercu w ramach zaaranżowanego małżeństwa. W “Złączonych obowiązkiem” wdowiec Dantego Cavallaroma poślubić wdówkę Valentine, ale nikt nie wiem, że kobieta skrywa wielki sekret o swoim poprzednim małżeństwie. W “Złączonych nienawiścią” Matteo „Ostrze” Vitiello będzie szukać po Europie swojej przyszłej i przyrzeczonej żony Gianny. “Złączeni pokusą” to natomiast historia Liliany Scuderi i Romero, którym mieliśmy już okazję poznać we wcześniejszych tomach. W “Złączonych zemstą” poznajemy Carlę i Growla (Bękarta), których drogi skrzyżują się w Las Vegas w wyniku mafijnych porachunków. W “Złączonych miłością” wracamy do historii Ari i Luca, którzy przezywają swoje wzloty i upadki w małżeństwie, ale z mocnym gangsterskim tłem. Złączeni przeszłością ukazuje m.in. Dantego, zanim został wdowcem, a później mężem Valentiny oraz kilka wydarzeń, gdy w jego życie wkracza nowa małżonka. Akcja pokazana jest głównie z męskiego punktu widzenia, ale pojawia się także parę rozdziałów z narracją Val.

Cykl Ruthless People J. J. McAvoy liczy pięć tomów, w tym cztery główne i jeden dodatkowy i powraca do motywu aranżowanych małżeństw. Ruthless People, czyli tytułowy tom pierwszy, ukazuje związek Melody Nicci Giovanni i Liama Callahana. Został on zaplanowany, aby zakończyć krwawe walki pomiędzy włoską i irlandzką. Melody jednak nie jest potulna wbrew oczekiwaniu Liama, bo została wychowana, aby panować. The Untouchables kontynuuje losy bohaterów z pierwszego tomu, a dzieje się sporo, gdyż stare i nowe tajemnice wychodzą na jaw. Jedną z nich jest obecność Avieli, matki Melody, wśród żywych. Dodatkowo kobieta chce zniszczyć świat własnej córki i jej męża. American Savages pokazuje kolejny etap w życiu Liama i jego żony oraz ich rozpadające się imperium mafijne. Przyczynił się do tego Avian Doers, czyli szef FBI, który pragnie zniszczyć rodzinę Callahanów. A Bloody Kingdom, czyli tom czwarty nie został przetłumaczony jeszcze na język polski, podobnie jak prequel Declan + Coraline.

Książki podobne do 365 dni Blanki Lipińskiej - lista 3

Cykl Mancuso Family Katarzyny Małeckiej liczy obecnie dwa tomy. Pierwszy z nich Blood from Blood. Vito to historia dwudziestosiedmioletniego Vito Mancuso (najstarszy syn bossa Camorry) oraz osiemnastoletniej Ariny Malkov, którzy stają na ołtarzu w ramach zaaranżowanego związku. Ona kocha innego, a on ma zamiar ją posiąść na własność. Drugi tom – Blood from Blood. Ottavio opowiada o Ottavio, drugim synu bossa Camorry Federico Mancuso. Staje on na ślubnym kobiercu z siemnastoletnią Alessia, dla której z początku był miły i czuły, a potem stał się dla niej nieczuły, zimny i czasami wręcz okrutny.

Cykl Dziedzic podziemia Moniki Nerc również liczy dwa tomy, ale jego akcja rozgrywa się w naszej rodzimej Warszawie. Szept diabła, czyli tom pierwszy, opowiada o Grigoriyu „Rosyjskim diable”, który wychodzi z więzienia i będzie próbować odzyskać należne mu miejsce w mafii. Przy okazji zapluje na Catrionę, która chciała wieść na normalne życie. Pocałunek diabła kontynuuje wątek poprzednich bohaterów, tyle, że serce kobiety zostało złamane. Diabeł jednak ją kocha, ale jego życie w cale nie jest bezpieczne.

Cykl Dziedzictwo MS Moniki Skabara ma obecnie dwie części, a pierwszy tom Rosyjska księżniczka opowiada o Saszy Askarowej, twardej i nieugiętej kobiecie, jedynej córce rosyjskiego mafiosa, mającej przejąć „biznes” po jego śmierci. Polować na jej „serce” będzie Antonio Morinello, syn włoskiego capo. Odzyskana Korona kontynuuje wątek dwóch mafi z poprzedniego tomu, ale główne postacie to Juri Dunajew, zastępca Saszy, oraz Eliza Tatarczuk, kótrych losy łączą się w Pandemonium, w klubie w Londynie.

Cykl Grzechy mafii Magdaleny Winnickiej też liczy dwa tomy. Kostandin, książka będąca pierwszym tomem, ukazuje losy dwudziestotrzyletniej Alicja, która podczas wakacji w Leicester poznaje trzydziestoletniego Kostandina Tironę, szefa mafii. Ich romans z wolna staje się grą o życie ich obojga, gdyż gangsterskie porachunki nigdy się nie kończą. Porachunki przedstawią dalszą część z tomu pierwszego, gdyż Victor, Kostandin i Alicja są tropieni przez policję, a Felicja wychodzi ze śpiączki i nie pamięta ukochanego Alexandrem i zaczyna darzyć uczuciem Adama.

Cykl Mroczna strona miłości Ingi Juszczak liczy obecnie jedne tom, czyli Towarzyszkę mafii. Jest to książka o dwudziestopięcioletniej Ellie Walke, która za namową przyjaciela jedzie do Madrytu, aby zostać towarzyszką matki bogatego biznesmena. W ten sposób wplątuje się w mafijną, kokainową wojnę.

Cykl Wodząc na pokuszenie, którego autorem jest Gabriela L. Orione, liczy jedne tom. Grzech przenosi czytelnik do Turynu w północnych Włoszech i opowiada do trójkącie miłosnym manipulatorki Olivii, biznesmena Salvatore oraz Albańczyka Simona, uwikłanego w interesy włoskiej mafii.

Cykl Dangerous Angeliki Łabudy też ma jeden tom. Cassiano Boss to historia dwudziestosześcioletniej Anastasii Jones o burzliwym temperamencie i dwudziestodziewięcioletniego Cassiano Lorenzo, bogatego prezesa wielkiej korporacji z Nowego Jorku. Nadaje on co środę praczki do Włoch w punkcie, gdzie pracuje Ana.

Polecam również: Książki podobne do Dotyku Crossa Sylvi Day