Zestawienia książek

⏳ 7 min 59 s

Książki podobne do 50 twarzy Greya

Parę lat temu rynek czytelniczy zawojowały powieści E.L. James z cyklu “Pięćdziesiąt odcieni”, a ich popularność dodatkowo zwiększył filmy. Od tego czasu fanów powieści podobnych do “50 twarzy Greya” nie brakuje.

Lista książek podobnych do 50 twarzy Greya:

  • Pierwszy i ostatni – Laurelin Paige
  • Uwikłani – Laurelin Paige
  • The Forge Trilogy – Meghan March
  • Rozpalona – Sylvia June Day
  • On Dublin Street – Samantha Young
  • Wild Seasons – Christina Lauren
  • All The Pretty Things – Monica James
  • Trylogia Starka – Julie Kenner
  • Manwhore – Katy Evans

Cykl “Pięćdziesiąt odcieni” E.L. James, który zapoczątkował dużą modę na romanse erotyczne, ma obecnie pięć tomów, z czego trzy pierwsze to historia opowiadana przez główną bohaterkę, czyli Anastasię Steele, studentkę literatury. Dwa późniejsze tomy “Grey” i “Mroczniej” to odpowiednio pierwszy i drugi tom ukazany z perspektywy głównego bohatera Christiana Greya, przystojnego, niedostępnego milionera. Cały cykl jest opowieścią o tej dwójce, którą najpierw będzie łączyć tylko sfera fizyczny, a potem, jak to bywa w romansach, ze wspólnych nocy zrodzi się coś więcej.

Lista książek podobnych do 50 twarzy Greya

Cykl Pierwszy i ostatni Laurelin Paige ma obecnie tylko dwa tomy: “Pierwszy dotyk” oraz “Ostatni pocałunek”. W pierwszym z nich Emilly Wayborn, aby uratować swoją zaginioną  przyjaciółkę Amber, będzie uwodzić Reeve’a Sallisa. Jest on przystojnym, ale owianym niezbyt dobrą sławą kobieciarzem, właścicielem hoteli i przy tym miliarderem. Drugi tom przedstawia kontynuację pierwszego. Emilly jest z Reevem, gdyż ten jako jedyny facet potrafi zaspokoić jej…potrzeby w sypialni. Zdaje sobie przy tym sprawę, że manipuluje on ludźmi na potęgę, w tym nią, ale nie rezygnuje z tej znajomości i ląduje w niebezpiecznej sytuacji.

Cykl “Uwikłani”, także autorstwa Laurelin Paige liczy siedem tomów, w tym sześć głównych, a jeden poboczny. Pierwszy z nich “Pokusa” wprowadza nas w początki znajomości Alayny Withers, absolwentki i pracownicy klubu nocnego marzącej o awansie na stanowisko managera w tymże przybytku. Jej marzenia zakłóca jednak zmiana właściciela klubu, którym zostaje miliarder Hudson Pierce. Upatrzył on sobie Alę i tak zaczyna się ich namiętny związek. “Obsesja”, czyli tom drugi, kontynuuje historię bohaterów z poprzedniego tomu. Alayna i Hudson są parą, ale tajemnice z przeszłości burzą ich związek i burzyć go będą także w tomie trzecim “Na zawsze”. Połączyła ich bowiem wielka namiętność, a potem miłość z której ciężko im zrezygnować.

Czwarty tom, czyli “Hudson” to tom pierwszy oczami Hudsona, ale piąty tom “Bez końca” kontynuuje wątki czwartego i ukazuje dalsze losy Alayna i Hudson, których spokojne życie rodzine znów ktoś będzie chciał zniszczyć. Jest jeszcze tom dodatkowy “Grzeszne noce”, który opowiada indywidualną historię dwóch innych postaci występujących w serii. Norma Anders zapatrzona w Hudsona, ale namiętność jakiej potrzebowała da jej ktoś inny – jej młodszy, ale przy tym władczy w sypialni, asystent Boyd.

“The Forge Trilogy” Meghan March rozpoczyna się “Paktem z diabłem”, w którym miliarder Jericho Forge wygrywa zakład z Indią Baptiste. W ten sposób kobieta skazuje się na łaskę tego brutala, który będzie ją bardzo mocno pociągać, podobnie jak ona jego. “Szczęście diabła” kontynuuje historię tych dwóch bohaterów i ich skomplikowanej relacji, w której India jest zabaweczką Jericho. “Serce diabła” kończy tę opowieść o walce charakterów, uczuć i przeżyć pomiędzy tą dwójką o mocnych charakterach.

Sprawdź też zestawienie:
Książki podobne do Dotyku Crossa Sylvi Day

Cykl “Rozpalona” Sylvia June Day to pięciotomowa opowieść o Gideonie Crossie oraz Eve, których łączy wielka namiętność. W pierwszym tomie, czyli w “Dotyku Crossa” poznajemy tych bohaterów oraz rodzące się między nimi uczucie. “Płomień Crossa” kontynuuje ten wątek relacji między Evą, a Gideonem, który obudził w kobiecie nieznane uczucia i wskazał drogę rozkoszy i pożądania. “Wyznanie Crossa” nie mniej namiętne niż poprzednie tomy mówi więcej o mrocznej naturze głównego bohatera. W “Wyborze Crossa” natomiast Gideonowi i Evie udało się stworzyć w miarę stabilny związek, ale tajemnice i przeszłość mężczyzny mocno naruszają ich relację. Cykl kończy książka zatytułowana “Tylko Cross”, w której po raz kolejny związek głównych bohaterów staje przed wielką próbą.

Lista książek podobnych do 50 twarzy Greya

Na cykl “On Dublin Street” znanej autorki romansów Samanthy Young składa się sześć podstawowych, głównych tomów oraz dziewięć pobocznych. Nie wszystkie są jednak dostępne w języku polskim. Pierwsza część, czyli “Wbrew zasadom” opowiada o tym jak Braden Carmichael postanowił sobie za cel zaciągnięcie do łóżka Jocelyn Butler, która przeprowadzają się do Szkocji chciała zostawić swoją przeszłość w USA. Drugi tom “Wszystkie odcienie pożądania” to historia Johanny Walker, która wdaje się w namiętny związek z barmanem Cameronem MacCabe’em. “Sztuka uwodzenia”, czyli tom trzeci to także opowieść o innej parze. Ty razem mamy Nata Sawyera, który będzie pomagać Olivi Holloway nauczyć się jak flirtować i uwodzić mężczyzn.

“Ostatnia szansa” przedstawia natomiast Marca D’Alessandro oraz Hanne Nichols. Spotykają się oni po pięciu lata, znów wybucha między nimi namiętność, ale budzą się stare demony i ich los znów jest niepewny. Piąty tom “Cofnąć czas” opowiada o Shannon MacLeod przyciągającej do siebie nieodpowiednich wybranków a w śród nich umieszcza także Colea Walkera, który jest nią zafascynowany. Natomiast ostatnia, szósta część “W poświacie księżyca” pokazuje losy Grace, która uciekła od toksycznej rodziny oraz jej sąsiada Logana, których połączyła namiętność i miłość, ale zniszczyć próbuje ich mroczna przeszłość.

Oprócz tych części, są jeszcze między tomem pierwszym a drugim: “An On Dublin Street Christmas”, “Until Fountain Bridge”; między trzecim a czwartym: “Castle Hill”; między piątym a szóstym: “Valentine” oraz po tomie szóstym: “One King’s Way”, “Stars Over Castle Hill”, “On Hart’s Boardwalk” oraz “On Dublin Street: The Bonus Material”.

Inne romanse erotyczne w zestawieniu:
Książki podobne do 365 dni

Cykl “Wild Seasons” Christiny Lauren ma cztery główne części i dwie poboczne i zaczyna się od powieści “Słodkie rozkosze” w której trzy przyjaciółki przeżywają przygodę w Los Angeles, a jedna z nich – Mia Holland jedzie do Francji na lato z nowopoznanym Anselem Guillaumem. W Europie tych dwoje połączy jednak coś więcej niż tylko fizyczna namiętność. Część druga “Dziki romans” opisuje relację Harlow z Finem, kanadyjskim rybakiem. Początkowo łączy ich dziki i oszałamiający sex, który z czasem przeradza się w coś więcej. Trzeci tom “Szalona noc” opisuje relację Loli i Olivera, którzy jako przyjaciele wiedzeni impulsem wzięli ślub w Las Vegas. Nie skonsumowali jednak związku, co w pewien sposób zaczyna im im uświadamiać, co do siebie czują. “Seksowny kłamca” to część czwarta i opisuje relację pomiędzy London Hughes, a znanym i typowym podrywaczem Lukem Sutterem.

Oprócz tego w cyklu są jeszcze dwa tomy: “Sweet Filthy Morning After” pomiędzy pierwszym a drugim tomem oraz “Not-Joe Story” po tomie czwartym.

Trylogia “All The Pretty Things”, którego autorem jest Monica James zaczyna się tomem “Bad Saint”. Główna bohaterka Willow zostaje porwana podczas swojego miesiąca miodowego. Jej porywacz budzi w niej skrajne emocje, a wśród nich jest przyjemność balansująca na granicy bólu. Kolejne tomy, czyli “Fallen Saint” oraz “Forever my Saint” nie są jeszcze dostępne w języku polskim.

“Trylogia Starka” Julie Kenner rozrosła się poza trylogię i ten cykl liczy dwanaście tomów, z czego tylko trylogia (pierwsze trzy tomy) jest dostępna w języku polskim. “Uwolnij mnie”, pierwszy tom, przedstawia początek relacji Nikki i Damiena Starka, których połączyła ognista namiętność. “Wezwij mnie” kontynuuje tę historię, w której Damien chce kontrolować swoją kobietę w sferze dawania i brania rozkoszy. “Spełnij mnie”, czyli tom trzeci, pokazuje jak właściwie zakończy się relacja Nikki i jej wybranka. Ich związek jest bowiem wystawiany na próbę poprzez tajemnice wypływające z ich przeszłości.

Cykl “Manwhore” Katy Evans liczy sześć tomów tomów – pięć głównych plus jeden dodatkowy. Pierwszy z nich, czyli tytułowy “Manwhore” jest o relacji pomiędzy dziennikarką Rachel Livingston i chicagowskim milionerem Malcolm Kyle Preston Logan Saint, któremu ta trochę namiesza w życiu. “Manwhore+” kontynuuje perypetie tej dwójki, która połączył namiętny sex. Natomiast część “Ms. Manwhore”  zamyka wątek tej relacji, która zaczęła się od pożądania, a przeszła do głębszych uczuć po drodze zahaczając o tajemnice i intrygi.

“Ladies Man” to tom z numerem trzy opowiada on historię innych bohaterów, a mianowicie o najlepszym przyjacielu malcolma – Tahoe Roth i Giany, jego byłej partnerki. Jednak tych dwoje znów coś połączy. “Womanizer” także dotyczy innych postaci, gdyż bohaterami są Olivia Roth oraz Callan Carmichael. Dziewczyna została stażystką u biznesmena i zaczyna między nimi iskrzyć. “Playboy”, czyli tom piąty, przedstawia historię Wynn i Cullen, którzy razem wyruszają w podróż do Las vegas.

Polecam także zestawienie:
Romanse mafijne. Książki o mafii i miłości