Zestawienia książek

⏳ 3 min 56 s

Książki podobne do Szklanego tronu Sarah J. Maas

Zapraszam na zestawienie książek podobnych do Szklanego Tronu Sarah J. Maas. Wielu czytelników pokochało Celaena Sardothien i wielu chce poznać podobne historie. Historie, w których miesza się magia, miłość i walka o władzę.

Lista książek podobnych do cyklu Szklany tron:

 • Córka dymu i kości – Taylor Laini
 • Saga Ognia i Wody – Jennifer Donnelly
 • Dwór cierni i róż – Sarah J. Mass
 • Okrutny książę – Holly Black
 • Elfy ziemi i powietrza – Holly Black
 • Trylogia Księżniczki Popiołu – Laura Sebastian
 • Tir Alainn – Anne Bishop
 • Czerwona królowa – Victoria Aveyard
 • Lustrzanna – Christelle Dabos
 • Mroczne wybrzeża – Danielle L. Jensen
 • Królestwo Mostu – Danielle L. Jensen
 • Klątwa Tygrysa – Colleen Houck
 • The Harbinger – Jennifer L. Armentrout

„Szklany tron” Sarah J. Maas opowiada historię, której główną bohaterką jest Celaena Sardothien. Poznajemy ją jako człowieka, więźnia w obozie, a potem królewskiego zabójcy. Jednakże z każdym tomem historia gmatwa się coraz bardziej i do akcji wkracza także magia oraz Fae. Przed główną bohaterką stają co rusz to nowe wyzwania, a jej życia całkowicie się zmienia.

Książki podobne do Szklanego tronu Sarah J. Maas - lista 1

Lista na Lubimy czytać: klik!

Cykl „Córka dymu i kości”, którego autorem jest Taylor Laini, liczy obecnie pięć tomów i jest to opowieść o nastolatce Karou mieszkającej w Pradze. Nie jest ona jednak zwykłą dziewczyną i nawet nie jest pewna czy jest człowiekiem. Pewnego dnia los stawia jej na drodze młode mężczyznę o imieniu Akiva i wówczas wszystko się zmienia. Dochodzi także do pomieszania światów – tego znanego nam na co dzień i tego magicznego.

„Saga Ognia i Wody” Jennifer Donnelly, licząca cztery tomy, zbiera czytelnika do podwodnego świata pełnego magii i syren. Głowna bohaterka Serafina wraz z przyjaciółmi będzie walczyć o pokój, gdyż w głębinach obudzi się pradawne zło. Przed nią trudne decyzje, spotkanie z rzeczną czarownicą i trochę historii Atlantydy. Czy uda się uratować Sześciu Syrenich Królestw?

„Dwór cierni i róż” to cykl Sarah J. Mass, który obecnie liczy pięć tomów i podobnie jak „Szklany tron” opowiada o zwykłych ludziach i o Fae. Tym razem główną bohaterką jest ludzka dziewczyna – dziewiętnastoletnia Feyre, która przypadkiem popada w swego rodzaju konflikt z Fae. W jego wyniku poznaje Tamlin z Wysokiego Dworu i zostaje wciągnięta w sieć dworskich intryg i manipulacji, a pomiędzy tym wszystkim rodzi się niecodzienna miłość.

Cykl „Okrutny książę” Holly Black to opowieść zawarta w pięciu tomach o ludziach, elfach i walce o władzę. Jude, wraz z sistrami ląduje w Elysium, magicznym świecie. Po dziesięciu latach postanawia rzucić wyzwanie księciu Cardanowi, potomkowi Najwyższego Króla. W ten sposób znacząco zmienia swoje życie, a los zawiedzie ją m.in. z powrotem do świata ludzi.

„Elfy ziemi i powietrza” to nowy cykl Holly Black. W pierwszym tomie „Zła królowa” poznajemy główną bohaterkę – Kaye, współczesną szesnastolatkę. Zostaje ona wplątana w wojnę skrzatów, która może zakończyć się tragicznie.

Książki podobne do Szklanego tronu Sarah J. Maas - lista 2

Historia zawarta w „Trylogii Księżniczki Popiołu” autorstwa Laury Sebastian zbudowana jest także wokół tajemnic i walki o władzę. Theodosia, która przez dziesięć lat byłą więziona we własnym kraju, po tym jak Kaiser zamordował jej matkę, staje do walki. Szesnastolatka postanawia działać i wyrusza, aby odzyskać należny jej stron oraz uratować swoje królestwo.

Wydarzenia z „Tir Alainn” Anne Bishop osnute są również wokół magii, miłości o fae. Kilka głównych postaci, wśród których jest czarownica Ari, będą walczyć o równowagę pomiędzy światem ludzi i światem fae. Nie wszystko da się jednak uratować, a rozlew krwi jest nieunikniony.

Cykl „Czerwona królowa” Victorii Aveyard liczy obecnie sześć tomów. W stworzonym przez autorkę świecie istnieją dwie grupy ludzi – Czerwoni i Srebrni. Ci pierwsi mający czerwoną krew to zwykli obywatele, natomiast Srebrni mają srebrzystą krew i są obdarzeni niezwykłymi zdolnościami. W tym świecie żyje Mare Molly Barrow, która choć ma czerwoną krew to ma także i moc. Ten chichot losu zaprowadzi ją pomiędzy Srebrnych, do dworskich intryg, manipulacji i walki o dominację.

Świat w cyklu Lustrzanna Christelle Dabos jest niezwykły, pełen ciekawy miejsc jak Niebasto, Biegun czy arka głównej bohaterki Ofelii. Je spokojne życie zmienia się, gdy zostaje zaręczona z Thornem i opuszcza rodzinną arkę. Życia nie ułatwią jej dary, które posiada, a los co rusz będzie stawiać ją na zakrętach i prowadzić poprzez niezwykłe miejsca i pośród licznych intryg.