Recenzje gier "bez prądu"

⏳ 2 min 21 s

(nie) Powinieneś – gra karciana +18

Gdy zastanawiasz się jak rozruszać atmosferę na kameralnym spotkaniu ze znajomymi czy jak spędzić z przyjaciółmi, możesz sięgnąć po grę „(nie) Powinieneś”. Trochę czarnego humoru, nieoczywiste odpowiedzi i dużo możliwości.

Gra karciana +18

„(nie) Powinieneś” to imprezowa gra karciana adresowana do osób dorosłych, gdyż zwiera liczne niecenzuralne określenia. Dodatkowo, humor w niej zawarty zrozumieją właściwie…tylko dorośli, którzy już nie jedno widzieli. Jest ona podobna do serii „Kart Dżentelmenów” i nic w tym dziwnego, gdyż to są Ci sami autorzy.

W pudełku znajdziemy 50 kart z pytaniami, na które możemy udzielić odpowiedzi znajdującej się na jednej z 220 kart. Dodatkowo mamy po 5 pustych kart z obu tych grup, co pozwala nam wymyślić autorskie pytanie i odpowiedź.

(nie) Powinieneś – gra karciana +18 - puste karty

Zaprawienie w boju

Gra ta zdecydowanie zawiera humor niecenzuralny, czasem wręcz niesmaczny i momentami czarny. Z tego powodu nie polecam jej ludziom wrażliwym o delikatnym i dobrym serduszku, słabych nerwach i wrażliwości na zagadnienia związane ze współżyciem. Gdyż właśnie tym tematem głównie te gra stoi. Z jednej strony sprawa to, że bywa zabawna, ale z drugiej nadaje jej takiego trochę prostackiego charakteru. Trafiają się bowiem odpowiedzi nie tyle wysublimowane, co prostackie i rodem wzięte z kilku piosenek disco.

Na ten minus można przymknąć oko, gdyż grę i tak otwiera się już jak trochę impreza pójdzie do przodu, a zatem po konsumpcji pewnej ilości dóbr. Jednakże po którymś spotkaniu zauważalna staje się powtarzalność, nawet po starannym przetasowaniu kart. Gra jest zabawna w tym samym gronie tylko do pewnego momentu, gdyż przy częstej powtarzalności robi się zwyczajnie nudna.

Wiele wersji

Do gry dołączona jest instrukcja zawierająca ogólne zasady i wskazówki co do gry. Zawartość jednak daje spore do popisu przy modyfikacji zasad, gdyż w zależności od liczby uczestników można ustalić rożna liczbę kolejek, zasady dobierania i oddawania kart czy wymyślić coś typowo od siebie.

(nie) Powinieneś – gra karciana +18 - przykładowy

Poprzez liczbę osób i sposób gry cała zabawa może trwać od kilku nawet i do kilkudziesięciu minut. Kto powiedział, że sędzi musi być tylko jeden, a odpowiedzi nie można udzielać w parach? Możliwości miksowania znajdzie się trochę. Nie ma co jednak przygotowywać się na wielogodzinną rozgrywkę czy zabawę wymagającą zaangażowania pokładów wiedzy czy wyobraźni jak np. w przypadku „Party Time”.

Podsumowanie

Gra karciana „(nie) Powinieneś” jest całkiem dobrą grą, ale wbrew pozorom może szybko się znudzić, jeżeli osoby biorące udział w zabawie powtarzają się. Mamy skończoną liczbę pytań oraz odpowiedzi, a poczucie i wyczucie humoru każdy ma swoje, w tym wieku, dosyć stałe.

Plusy:

  • możliwość tworzenie niecodziennych połączeń
  • dużo pytań i odpowiedzi
  • puste karty

Minusy:

  • schematyczny humor
  • nudna po pewnym czasie
  • powtarzalna

Szczegóły: