Zestawienia książek

⏳ 7 min 27 s

Romanse mafijne. Książki o mafii i miłości

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się romanse mafijne czyli historie o mafii i miłości, a konkretnie książki o gangsterach i miłości. Przystojni i niebezpieczni panowie lub taż pięknie panie władają półświatkiem, prowadzą szemrane interesy i są nadzwyczaj bogaci. Czasem uda się im odnaleźć wielką miłość.

Lista romansów mafijnych, czyli książki o mafii i miłości:

 • 365 dni – Blanka Lipińska
 • Born in Blood Mafia Chronicles – Cora Reilly
 • Camorra Chronicles – Cora Reilly
 • The Costello family – Samanta Louis
 • Raw Family – Belle Aurora
 • Mount Trilogy – Meghan March
 • Poranione dusze – Tillie Cole
 • Made – Danielle Lori
 • Boston Underworld – A. Zavarelli
 • Nieczysta gra – Meg Adams
 • Bułgarska Córka – Dagmara Durmanova
 • Bellomo – Lena M. Bielska
 • Made Men – Sarah Brianne
 • Synowie zemsty – Agnieszka Siepielska
Romanse mafijne. Książki o mafii i miłości - lista 1

Trylogia „365 dni” Blanki Lipińskiej jest dość znana m.in. za sprawą ekranizacji, która w 2020 weszła na ekrany kin. Pierwszy tom, czyli tytułowe „365 dni” pokazuje losy Polki i szefa mafii ze Sycylii. Laura Biel podczas wakacji z chłopakiem Martinem i przyjaciółmi zostaje porwana przez dona Massimo Toricelli. W dwudzieste dziewiąte urodziny staje się jego więźniem, gdyż ponoć widział ją w chwilach, gdy prawie umierał. „Ten dzień” opisuje dalsze losy Laury i Massimo, czyli wielkie wesele i ich dalsze, luksusowe życie w cieniu gangsterskich porachunków, zamachów na życie i zdrad. „Kolejne 365 dni” nie jest już sielankowe, gdyż Laura i Massimo mają kryzys, Polka ma kochanka, więc nie brakuje potajemnych schadzek, wsparcia przyjaciółki Olgi czy wycieczek po Europie i męskiej brutalności.

Lista na Lubimy Czytać: klik!

Cykl Born in Blood Mafia Chronicles Cory Reilly rozgrywa się we współczesnej Ameryce i opowiada o dwóch rodzinach mafijnych, które połącz małżeństwa. Pierwszy tom, czyli „Złączeni honorem” ukazuje zaaranżowany związek osiemnastoletniej Aria Scuderi z mafii z Lucą „Imadło” Vitiellim z nowojorskiej Cosa Nostry, którą przejmie po ojcu. „Złączeni obowiązek” dotyczy tylko Chicago i pokazuje donna Dantego Cavallaro, który od czterech lat jest wdowcem i żeni się z obowiązku z jedyną odpowiednia kandydatką, kilkanaście lat młodszą i bezdzietną wdową Valentiną. Kobieta ma swój sekret, gdyż wciąż jest dziewicą. „Złączeni nienawiścią” to powrót do niesnasków na linii Chicago – Nowy Jork, tym razem w wykonaniu rodzeństwa głównych postaci z pierwszej części, gdyż Gianna została obiecana Matteo „Ostrze” Vitiellemu, ale ucieka. Gdy zostaje odnaleziona para musi się nauczyć razem żyć.

„Złączeni pokusą” opowiada o zakazanej miłości Liliany Scuderi do żołnierza Cosa Nistry – Romero. Natomiast tom piąty “Złączeni zemstą” znów zmienia mocni kierunek i ma miejsce w Las Vegas w tamtejszej mafii. Growl, brutalny gość od brudnej roboty, od swojego szefa dostaje w podziękowaniu Carę, córkę jednego ze zdrajców mafii. Tych dwoje połączy nietypowe uczucie i chęć zemsty na Falcone. „Złączeni miłością” kontynuuje historię Arii i jej męża, a następny, siódmy tom „Złączeni przeszłością” pokazuje więcej elementów z przeszłego i trochę z obecnego, dona Dantego i jego żon. „Luca Vitiello” to natomiast pierwszy tom cyklu opowiedziany z perspektywy męża Arii.

Cykl „Camorra Chronicles” to opowieści również pióra Cory Reilly i są powiązane z „Born in Blood Mafia Chronicles”. „Złamana lojalność”, czyli tom pierwszy, opowiada historię Fabiano, brata Arii, Gianny i Liliany, który trafia pod skrzydła Falcome. W międzyczasie poznaje Leonę i postanawia ją zdobyć. Pozostałe trzy tomy nie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski.

Inne romanse z wątkiem mafii:
Książki podobne do 365 dni

Cykl „The Costello family” Samanty Louis ma dwa tomy. W „Synu mafii” Salvatore Costello z nowojorskiej Cosa Nostry wkroczy na wojenną ścieżkę z socjopatycznym capą Lorenza z mafi sycylijskiej. Pójdzie o kobietę – Audrey Davis, którą ten pierwszy kiedyś kochał, a ten drugi obecnie posiada. „Syn mafii. Walka o dziedzica” kontynuuje wątek z tomu poprzedniego i ukazuje relację Salvatore i Audrey.

Cykl „Raw Family” Belle Aurory liczy trzy tomy. „Raw” to historia dwudziestosześcioletniej Alexa Ballentine, którą interesuje się tajemniczy mężczyzna. „Dirty” to opowieść o miłości Alejandry oraz miafioza Juliusa. Natomiast „Raw: Rebirth” powraca do postaci z tomów poprzednich: Alex, Lexi i Twitcha.

Romanse mafijne. Książki o mafii i miłości - lista 2

Cykl „Benedetti Brothers” Natashy Knight ukazuje historię braci i liczy pięć tomów. „Salvatore” opowiada o Salvatore Benedetti, który w związku z umową dostaje Lucie, księżniczkę z mafii DeMarco. „Dominic” to historia Dominica Benedetti, którego uczucie połączy z Gią, córką żołnierza mafii, ale przy okazji siostrą zdrajcy. „Sergio” ukazuje relację najstarszego z braci Benedetii – Sergię, syna mafijnego bossa, z Natalie. Pozostałe dwa tomy nie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski.

„Mount Trilogy” Meghan March jest o relacji między Keirą Kilgore i Lachlanie Mount. „Król bez skrupułów” przedstawia początki ich znajomości, kiedy to Keria, aby uratować zadłużoną rodzinną destylarnię, oddała się władcy Nowego Orleanu – Lachlanowi. „Niepokorna królowa” ukazuje dalsze losy tej dwójki, a konkretnie to jak mężczyzna próbuje zapanować nad niepokorną (wg niego) kobietą, która nie chce dać sobą rządzić. „Imperium grzechu” kontynuuje historię Keiry i tyrana, któremu się oddała. W tym tomie ich życie jednak się mocno komplikuje, gdyż stare tajemnice wychodzą na jaw.

Cykl „Poranione dusze” Tillie Cole ma cztery tomy. „Raze” to historia Kisy, jedynej córki Kirilla „Silencera” Volkova, który jest przywódcą „Trójcy”, czyli zrzeszenia bossów rosyjskiej Braci w Nowym Jorku. Pewnego dnia spotyka tytułowego Raze, który niedawno wyszedł z więzienie i pragnie go dla siebie. „Reap” ukazuje natomiast Talię Tolstoi, córkę jednego z liderów Braci, która organizacji walk na arenie w Kazamatach spotyka zezwierzęconego więźnia 221, będącego wcześniej w łapach gruzińskich gangsterów faszerujących go narkotykami. Kolejne dwa tomy „Ravage” oraz „Riot” nie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski.

Cykl „Made” Danielle Lori ma trzy tomy. „The Sweetest Oblivion” opowiada o relacji pomiędzy Eleną, którą mężczyźni z mafii określają „słodką Abelli” oraz Asa, szefa mafii, który niedługo zostanie jej szwagrem. „The Maddest Obsession”, czyli tom drugi, to historia Christiana, który ma obsesję na punkcie Gianny, której nie znosi i która jest jego owocem zakazanym. Trzeci tom „The Darkest Temptation” nie został jeszcze przetłumaczony na język polski.

Cykl „Boston Underworld” A. Zavarelli liczy sześć tomów, z czego tylko dwa z nich zostały przełożone na język polski. Pierwszy z nich to „Crow”, w którym zdesperowana po zaginięciu swoje przyjaciółki Mackenzie Wilder próbuje się wkraść w łaski mafii i zdobywa w ten sposób uwagę Lachlana Crowa, czyli trzeciego w kolejce następcy mafii. „Raper” natomiast ukazuje relację pomiędzy groźnym członkiem mafii Ronanem, pseudonimem „Reaper” i Sashą, która podjęła taką a nie inną pracę, aby zapewnić rodzinie bezpieczeństwo. Kolejne tomy „Saint, „Thief” oraz „Conor” dostępne tylko w języku angielskim.

Cykl „Nieczysta gra” Meg Adams otwiera tom „Gangsterskie porachunki” (póki co jedyny w tym cyklu). Poznajemy w nim policjanta Piotr Górski, którego za sprawą mandatu poznaje Joanna Maj. Tych dwoje połączy płomienny romans, ale zburzą go jednak tajemnice Piotra.

Romanse mafijne. Książki o mafii i miłości - lista 3

„Bułgarska Córka” Dagmary Durmanovej opowiada o Ninie Dimitrovej zmuszonej do powrotu do Bułgarii. Ta piękna i młoda właścicielka sieci hoteli wraca na rodzinne łono, aby zająć miejsce ojca i stanąć na czele mafii.

Cykl „Bellomo” Leny M. Bielskiej liczy obecnie jeden tom, ale ma opowiadać o pięciu rodzinach mafijnych. „Rozdarte serce” ukazuje nowojorskiego biznesmena Vito Bellomo, a przy okazji członka mafii, oraz Evę, którą wciągnę w swój pokręcony świat.

Cykl „Made Men” Sarah Brianne ma osiem tomów, z czego cztery są dostępne w języku polskim. Pierwszy z nich „Nero” zaczyna się od sytuacji, w której Elle staje się przypadkowym świadkiem porachunków mafijnych i tym samym ląduje na liście Nero, pana Legacy Prep. „Vincent”, czyli tom drugi, opowiada o tytułowym mężczyźnie i jego relacji z Lake, która pragnie normalnego życia. Tom trzeci, czyli „Chloe”, to opowieść o kobiecie z twarzą naznaczoną bliznami i dwóch mężczyznach o imieniu Amo i Lucca, którzy są nią zainteresowani pomimo jej wyglądu. „Lucca” to opowieść o tytułowym gangsterze mającym pseudonim Boogieman i jego relacji z Chloe. Oboje wystąpili już w tomie trzecim. Pozostałe książki, czyli „Angel”, „Drago”, „Maria” i „Dominic” są dostępne tylko w języku angielskim.

Cykl „Synowie zemsty” Agnieszki Siepielskiej ma trzy tomy: „Rhys”, „Antonio” i „Luca”.