Zestawienia książek

⏳ 4 min 52 s

Romans paranormalny – książki

Książki o miłości od zawsze cieszą się dużą popularnością, a ostatnio coraz więcej pojawia się także romansów paranormalnych. Książki fantastyczne z motywem romantycznym czy to między ludźmi czy to pomiędzy człowiekiem, a wampirem czy wilkołakiem mają w sobie to “coś”.

Romans paranormalny – lista książek:

 • Niezwyciężona – Marie Rutkoski (człowiek-człowiek)
 • Zmierzch – Stephenie Meyer (człowiek-wampir)
 • Indygo – Camille Gale (człowiek-wilkołak)
 • Trylogia Klątwy – Danielle L Jensen (czarownica-troll)
 • Nocny Książę – Jeaniene Frost (człowiek-wampir)
 • Mroczna Bohaterka – Abigail Anne Gibbs (człowiek-wampir)
 • Miłość na kołku – Kerrelyn Sparks (człowiek-wampir)
 • Wojowniczka – Natasha Lucas (człowiek-zmiennokształtny)
 • Mrok – Christine Feehan (człowiek-wampir)
 • Rasa Środka Nocy – Lara Adrian (człowiek-wampir)
 • Dwór cierni i róż – Sarah J. Maas (człowiek-faerie)
 • Księga wszystkich dusz – Deborah Harkness (czarownica-wampir)
 • Megan Chase – Stacia Kane (człowiek-demon)
 • Król Demonów – Elizabeth Briggs (człowiek-diabeł)
 • Łowca Gildii – Nalini Singh (człowiek-archanioł)
 • Immortals After Dark – Kresley Cole
 • Wilkołaki z Mercy Falls – Maggie Stiefvater (człowiek-wilkołak)
Romanse paranormalne - lista 1

Cykl “Niezwyciężona” Marie Rutkoski to osadzony w fantastycznym świecie romans pomiędzy dwojgiem ludzi. W pierwszy tomi “Pojedynek” poznajemy córkę generała, mistrzynię iluzcji – 17-letnią Kestre oraz ubogiego Arina, których wbrew wszelkim normom i tradycjom połączy wielka miłość. W “Zdradzie” wątek ten jest kontynuowany i główna bohaterka, będąca dodatkowo szpiegiem, godzi się na aranżowany ślub, aby uratować swojego ukochanego. Tom trzeci “The Winner’s Kiss” nie wyszedł w języku polski, podobnie jak prequel – “Bridge of Snow”.

Lista książek na LubimyCzytać: klik!

Cyklu “Zmierzch” Stephenie Meyer chyba nie trzeba przedstawiać. Zawarta w czterech tomach opowieść o miłości pomiędzy Bellą a Edwardem doczekała się w minionym roku nowej części. Pierwszy tom, czyli tytułowy “Zmierzch” zapoznaje nas z bohaterami. Bella przybywa do Forks, aby zamieszkać z ojcem i w szkole średniej poznaje Edwarda. On i jego rodzina to bardzo stare wampiry. Między tą dwójką rodzi się miłość. Druga część, czyli “Księżyc w nowiu” kontynuuje wątek miłosny tej dwójki, ale Edward znika z życia swojej ukochanej, a zastępuje do Jacob – rdzenny indianin, przyjaciel Belli z dzieciństwa. W kolejnym tomie, czyli w “Zaćmieniu” znów do gry wraca Edward i wraz z Jacobem i jego wilkami będą chronić Bellę przed szalonymi wampirami. Czwarty, kończący serię tom “Przed świtem” opowiada o poślubnym życiu Edwarda i Belli, które lekko się skomplikuje za sprawą Volturi – samozwańczej grupy wampirów stanowiących prawo dla ich rodzaju.

Oprócz tego w skład sagi wchodzi m.in. “Drugie życie Bree Tanner” opowiadające o tytułowej bohaterce, która zostaje wampirem. Jest jeszcze “Życie i śmierć”, czyli historia Belli i Edwarda z pierwszego tomu z odwróconymi rolami – Beaufort Swan jest człowiekiem i przybywa do Forks, a zakochuje się w nim wampirzyca Edythe Cullen. Najnowszy tom, czyli “Słońce w mroku” to “Zmierzch” oczami Edwarda.

Cykl “Indygo” Camille Gale liczy dwa tomy plus krótkie odpowiadanie. Pierwszy z nich zatytułowany “Indygo” opowiada o początkach znajomości Skye, czyli kobiety po trzydziestce, rozwódce oraz Danielu, wilkołaku, który będzie chronić ją przed wampirami. Kobieta bowiem posiada dar indygo, który sprawia, że krwiopijca nie może jej zahipnotyzować. Między tą dwójką rodzi się miłość. “Cyjan” kontynuuje tę historię dodając do niej zaginięcie ampira Dantego, z którym Skye się zaprzyjaźniła. Natomiast bonusowe opowiadanie ma tytuł “Od ósmej do ósmej” i rozgrywa się po tomie drugim. 

Inne romanse fantastyczne:
Książki o wampirach część II – romanse

“Trylogia Klątwy” Danielle L Jensen zaczyna się od “Porwanej pieśniarki”, w której poznajemy główne postacie, czyli Cécile de Troyes oraz Tristan de Montigny. Ona to ponoć kobieta z prastarej przepowiedni, która ma złamać klątwę, a on to czystej krwi Troll, buntownik. “Ukryta łowczyni” kontynuuje wątki tej niezwykłej pary i Cécile ucieka z miasta troli, szuka potężnej czarownicy, a Tristan natomiast wpadł w poważne kłopoty. “Waleczna czarownica”, czyli tom trzeci zamyka trylogię oraz historię tej niecodziennej miłości między kobietą-czarownicą, a potomkiem troli. Razem będą przeciwstawiać się złu oraz tyranii i walczyć o wolność.

Cykl “Nocny Książę” Jeaniene Frost liczy cztery tomy, z czego tylko dwa pierwsze przełożono na język polski. “Pierwszy dotyk ognia” opowiada o tym, jak doszło do spotkania wampira Vlada Tepesha panującego nad ogniem z Leilą, kobieta obdarzoną mocą elektryczności. Między nimi wybucha wielka namiętność, choć teoretycznie stoją po dwóch stronach barykady. “Drugie kuszenie płomienia” kontynuuje wątek romantyczny z pierwszego tomu i dodaje do niego niebezpieczeństwo ze strony tajemniczego zabójcy. Pozostałe tomy to “Bound by Flames” oraz “Into The Fire”. 

Romanse paranormalne - lista 2

Cykl “Mroczna Bohaterka” Abigail Anne Gibbs liczy dwa tomy i nie został jeszcze zakończony. Pierwszy z nich, czyli “Kolacja z wampirem” to historia Violety Lee, która przypadkiem spotyka wampira Kaspara Varna i odkrywa inny świat. Tych dwoje połączy niełatwa miłość i namiętność. “Jesienna róża” to opowieść o Róży, która ma być strażniczką w ludzkiej szkole, gdzie spotyka syn króla Mędrców. Tych dwoje połączy romantyczna relacja, a dodatkowo wspomagać będą postacie z tomu poprzedniego. 

Cykl “Miłość na kołku” Kerrelyn Sparks jest bardzo obszerny i liczy dwanaście tomów, które opowiadają dość zabawne historie o miłości między ludźmi i wampirami. 

Romanse paranormalne - lista 3

Źródło grafiki głównej: freepik