Zestawienia seriali

⏳ 5 min 37 s

Seriale o czarownicach

Seriali o czarownicach jest naprawdę sporo, od produkcji dedykowanych dla dorosłych, nastolatków czy też dla dzieci. Wiele z tych opowieści obraca się wokół kobiet, ale tak jakoś się już utarło. Nie brakuje wśród nich historii bardziej historycznych, ale są też takie bardziej współczesne.

Lista seriali o czarownicach:

 • Nierealne (2021-?)

Czyli „The Nevers”. To amerykańska produkcja licząca obecnie jeden sezon osadzona w realiach wiktoriańskich. Historia obraca się wokół wątku kobiet, które pewnego dnia zyskały niezwykłe zdolności (tak, tylko niektóre mają te zdolności i tak, mężczyźni ich nie mają). Określane jako “Naznaczone” są za swoją “moc” potępiane, lecz postanawiają się jednoczyć i występować przeciwko oprawcom.

 • Charmed (2018-x)

To amerykański reboot starszego serialu o tym tytule z lat 1998-2006, liczący obecnie cztery sezony. Opowiada o trzech siostrach Macy, Mel i Maggie, które po śmierci matki odkrywają, że są potężnym magicznym trio tzw. dobrych czarownic i ich przeznaczeniem jest ochrona świata przed ciemnymi mocami. Kobiety będą też mierzyć się z prawdą o sobie i swojej rodzinie.

 • Księga czarownic (2018-2022)

W oryginale „A Discovery of Witches”. Amerykańsko-brytyjski serial na podstawie trzech powieści Deborah Harkness. Przedstawia rozgrywająca się w naszych czasach historię Diany Bishop, która po znalezieniu tajemniczej księgi staje na celowniku innych czarownic, wampirów i demonów. Oparcie znajduje w wampirze Matthew i jego rodzinie i wraz z nim będzie szukać rozwiązania tajemnicy manuskryptu.

 • Good Witch (2015-2021)

Liczący siedem sezonów amerykański serial o wdowie-czarownicy Cassie Nightingale, która wychowuje swoją córkę w małym miasteczku.

 • Chilling Adventures of Sabrina (2018-2020)

Amerykański serial liczący cztery sezony. Jest historią Sabriny, pół czarownicy, pół człowieka, należącej do Kościoła Nocy. Młoda kobieta mierząc się z problemami dorastania będzie próbowała pogodzić to co ludzkie z tym, co magiczne. Przy okazji zaangażuje się w walkę ze złymi mocami chcącymi zniszczyć nie tylko jej rodzinę, ale i świat.

Seriale o czarownicach - lista 1
 • Magicy (2015–2020)

Z oryginału „The Magicians”. Amerykański serial, liczący pięć sezonów, osadzony w czasach współczesnych, na podstawie książki “Czarodzieje, która napisał Lev Grossman. Quentin Coldwater, zwykły chłopak trafia do szkoły magii w Nowym Jorku. Będzie się tam kształcić z innymi potencjalnymi magikami oraz wraz z nim mierzyć się z licznymi problemami życia wśród zwykłych ludzi.

 • Czarny Księżyc (2020)

Z oryginału „Luna Nera”. Jednosezonowy włoski serial pokazujący losy położnej z XVII-wiecznych Włoch oskarżonej o czary.

 • Dawno, dawno temu (2011-2018)

Z oryginału „Once Upon A Time”. Amerykański serial, który ma siedem sezonów. Przedstawia historię znanych bohaterów z bajek, którzy za sprawą klątwy trafiają do miasteczka Storybrook. Tam wiodą “normalne” życie zwykłych ludzi, zamiast takiego szczęśliwego w magicznym lesie. O klątwie wie Emma, córka Śnieżki i to ona będzie próbować uratować bohaterów.

 • Salem (2014–2017)

Trzysezonowy amerykański serial osadzony w siedemnastowiecznym Massachusetts i nawiązujący do wydarzeń, jakie naprawde rozegrały się w Salem. Pokazuje relacje w społeczności, gdzie w ukryciu żyją potężne czarownice. W obronie zwykłych ludzi stają łowcy polujący na nie. Z różnym skutkiem.

 • Czarownice z East Endu (2013–2014)

Czyli „Witches of East End”. Amerykański dwusezonowy serial na podstawie powieści Melissy de la Cruz. Pokazuje historię trzech kobiet z rodu Beauchamp, a konkretnie matki i jej dwóch dorosłych córek. Joanna przez długi czas ukrywała tajemnice rodzinnego dziedzictwa przed Freyą i Ingrid, lecz wydarzenia zmuszają ją do wyjawienia sekretu i wspólnego stawienia czoła przyszłości.

Seriale o czarownicach - lista 2
 • American Horror Story: Sabat (2013–2014)

Czyli „AHS: Coven” Trzeci sezon amerykańskiego serialu “American Horror Story” stanowiący zamkniętą historię o szkole dla czarownic prowadzonej przez Cordelia Foxx. Młode kobiety uczą się jak panować nad mocami i zdobywają cenne doświadczenie.

 • Tajemny krąg (2011–2012)

Jednosezonowy amerykańsko-kanadyjski serial na podstawie powieści L.J. Smith. Główną bohaterką „The Secret Circle”  jest Cassie Blake, która przeprowadza się do babci po śmierci mamy. Tam dowiedzuje się, że jest czarownicą i wraz z grupa sobie podobnych będzie bronić się przed niebezpiecznymi mocami.

 • Eastwick (2009-2010)

Jednosezonowy serial amerykański będący remakem filmu „Czarownice z Eastwick” z 1987 roku. jest to opowieść o trzech kobietach Roxie, Kat i Joannie z Eastwick. Odkrywają one w sobie magiczne moce po tym, jak w ich miasteczku pojawia się tajemniczy Darryl Van Horne.

 • Czarodziejki (1998-2006)

Czyli „Charmed”. Ośmiosezonowy amerykański serial, gdzie trzy siostry Prue, Piper i Phoebe Halliwell z San Francisco odkrywają w sobie czarodziejskie moce i będą walczyć z demonami.

 • Sabrina – nastoletnia czarownica (1996-2003)

Z oryginału „Sabrina, the Teenage Witch”. Amerykański serial liczący siedem sezonów. Opowiada historię Sabriny Spellman, która w wieku szesnastu lat dowieduje się, że jest czarownica. Od dziecka mieszka wraz z dwiema ciotkami, także czarownicami, Hildą i Zeldą oraz czarnym kotem. Nastolatka swoich zdolności będzie używać aby ułatwić sobie codzienność, ale przyjdzie się jej zmierzyć także z większym zagrożeniem.

 • Wieczna Wiedźma (2019-2020)

Z oryginału „Siempre Bruja”. Kolumbijski serial dwusezonowy o dziewiętnastoletniej Carmen, która z połowy wieku XVII trafia w czasy współczesne. Była niewolnica i czarownica będzie starała się odnaleźć we współczesności i jednocześnie nie używać mocy.

 • Przeklęta (2020)

Z oryginału „Cursed”. Jednosezonowy serial amerykański będący retelingiem mitu arturiańskiego, gdzie główną bohaterką jest młoda Nimue. Nie będzie jego kontynuacji.

 • Fatalna czarownica (2017-2020)

Z oryginału „The Worst Witch”. Niemiecko-brytyjski serial dla dzieci mający cztery sezony oparty na książkach autorki Jill Murphy. Jest historią niezdarnej dziewczynki Mildred Hubble, która trafia do Akademii dla Czarownic Panny Cackle.

 • Kocie wiedźmy (2021)

Z oryginału „Scaredy Cats”. Amerykański, jednosezonowy serial dla dzieci. Główna bohaterka to Willa Ward, która po otrzymaniu kota wraz z przyjaciółkami wkracza w świat pełen magii.

 • Biuro Ochrony Magii (2020-2021)

Z oryginału „The Bureau of Magical Things”. Australijsko-niemiecko serial liczący dwa sezony adresowany do dzieci. Główna bohaterka Kyra Glen odkrywa magiczny świat i dowiaduje się, że tylko ona może zjednoczyć go ze światem ludzi i przy okazji uchronić od zagłady.

Seriale o czarownicach - lista

Innymi serialami dla dzieci i młodzieży w klimacie czarów są m.in. Czarownica Emma czy  Szkoła Czarownic. Natomiast dla dorosłych w klimacie magicznym można zwrócić uwagę na “Emerald City” czy “Motherland: Fort Salem”.