Seriale o wikingach – lista

W ostatnim czasie w popkulturze wikingowie stali się bardzo popularni. Wzrosła więc liczba seriali o wikingach, które możemy obejrzeć. Dla tych, którzy szukają produkcji, gdzie ci nordyccy wojownicy wiodą prym zapraszam na poniższe zestawienie seriali o wikingach.

Lista seriali o wikingach:

  • Wikingowie (2013-2020)

Serial mający aż sześć sezonów rozpoczyna się od historii sławnego Ragnar Lodbroka, który wyrusza do Anglii by tam znaleźć miejsce dla siebie i swojej rodziny. Kolejne sezony przedstawiają losy tego wikinga, jego rodziny oraz wojowników. Ten serial o wikingach nie trzyma się jednak faktów z relacji historycznych.

  • Upadek królestwa (2015-2020)

Oparty na cyklu powieści Bernarda Cornwella „Wojny Wikingów” liczący obecnie pięć sezonów serial. Historia została osadzona w IX wieku, a głównym bohaterem jest Uhtred, syn saksońskiego szlachcica wychowany przez nordyckich wojowników. Zawiłości polityczne postawią młodego mężczyznę w trudnej sytuacji – komu pozostać wiernym?

  • Norsemen (2016-2020)

Serial będący parodią produkcji o wikingach osadzony w XVIII wieku, kiedy to zostaje odkryty szlak prowadzący drogą morską na Zachód. Produkcja łamie schemat i do fabuły wplata razem z humorem elementy znane nam z codzienności.

  • Wikingowie: Walhalla (2022-?)

Kontynuacja serialu „Wikingowie” (2012-2020), którego akcja rozgrywa się sto lat po zakończeniu „Wikingów” na samym początku XI stulecia, gdy napięcia między Nordami a Anglikami wzrastają. Wedle zapowiedzi twórców serial ma zakończyć się na wydarzeniach z 1066 roku, kiedy to zakończyła się epoka wikingów.

Seriale o wikingach – lista
  • Jeźdźcy smoków (2012-2013)

Serial, ale animowany i adresowany raczej do młodszych widzów, gdzie głównymi bohaterami są postacie znane z filmu „Jak wytresować smoka”. Wyemitowane zostały tylko dwa sezony.

  • Vinland Saga (2019-2023)

Serial produkcji japońskiej – anime o potężnych, nordyckich wojownikach i stanowi remake serialu o tym samym tytule z 2005 roku. Głównym bohaterem jest Thorfinn, młody chłopiec postanawiający zostać słownym wojownikiem, jak jego słynny ojciec. Na wyczerpujący trening poświęca młodość, a potem musi wyruszyć w podróż po zemstę. W drugim sezonie natomiast poznajemy losy Thorfinna, który osiadł w Anglii.

Seriale o wikingach – lista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *