Romans erotyczny

⏳ 1 min 56 s

Złączeni obowiązkiem – Cora Reilly

Książka „Złączeni obowiązkiem” Cory Reilly to drugi tom romansów, których bohaterowie należą do mafii w Nowym Jorku, Chicago czy Las Vegas. W tej powieści obserwujemy parę wdowca Dantego Cavallaro oraz wdowę Valentinę.

Przymusowe małżeństwo

Jak to bywa w mafii – małżeństwo aranżowane jest czymś normalnym. I tym razem mamy sytuację, w której dwoje dorosłych ludzi bierze ślub z poczucia obowiązku. Tym razem zamiast znów mamy podobną parę: on starszy i bardziej doświadczony, a ona, choć wdowa, to podlotek mający ledwie 23 lata. Podobny kontrast, jak w poprzedniej części i na tym elementów podobnych nie koniec. Tym razem także Mąż rozdziewiczy swoją Żonę.

Poprzedni tom cyklu:
Złączeni honorem – Cora Reilly

Mamy jednak drobną różnice, bo o ile Arii nie było spieszno, by poznać tajniki współżycia, to Valentina prowokuje swojego męża. Tak, Daneto, choć jego nowa żona mu się podoba, zagryza zęby i starta się ostudzić jej zapędy. Oczywiście, po tej gry w kotka i myszkę para się ogarnia i nawet Valentina idzie do pracy.

Ona i on

„Złączeni obowiązkiem” choć utrzymani w podobnej konwencji, jak tom poprzedni, to nie są jego wierną kopią. Inne wydarzenia i inna relacja między postaciami, ale na szczęście bohaterowie poboczni występujący tu i tam są tacy sami. Pojawi się również kilka ciekawych wydarzeń, których jednak od pewnego momentu możemy się spodziewać. I nikogo nie powinno zaskoczyć, że nasz Dante to jest jak żółw – twardy z wierzchu, a w środku ma miękkie serduszko.

Zdecydowanie na plus, tak jak i wcześniej, są opisy scen „łóżkowych”. Współżycie miedzy główną parą jest opisane ze smakiem, a przy tym bez ułagodzeń. Trzeba to podkreślić – sex autorce zdecydowanie wychodzi.

Reasumując

Jeden z lepszych romansów, w tym romansów erotycznych. Nie wali po twarzy bezsensownym zachowaniem postaci, durnymi decyzjami i brakiem logiki. Jest za to spójny, sensowny i trzyma się wytyczonych ścieżek. Fabuła jest tu trochę bardziej złożona niż wcześniej, ale zawiłych intryg i szybkiej akcji nie ma co szukać, bo to nie ten typ. Fani romansów powinni być więcej niż zadowoleni, bo wciąga i czyta się szybko.

Plusy:

  • w miarę zachowany sens
  • trzymanie się poprzednich założeń
  • sceny erotyczne

Minusy:

  • dość płaskie postacie
  • dużo pisania jaka to mafia nie jest zła
  • brak „złych” scen mafijnych

Szczegóły:

Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles

Numer tomu: II

Liczba stron: 282

Numer wydania: I

Data pierwszego wydania: 10.02.2015

Data pierwszego wydania PL: 27.11.2019

Data tego wydania: 27.11.2019

Wydawnictwo: NieZwykłe

Następny tom cyklu Born in Blood Mafia Chronicles:
Złączeni nienawiścią – Cora Reilly